Sıkça Sorulan Sorular
Biletle seyahat edilen hatlar için bilet nasıl satın alabilirim?
www.turyol.com adresinde belirtilen iskelelerimizden nakit ödeme ile, www.turyol.com adresinden dış hatlarımız olan Çınarcık,Kocadere,Esenköy,Armutlu seferlerimiz, Boğaz Turlarımız, Ada Turlarımız ve uluslararası hatlarımız olan Ayvalık’tan Midilli Adası ve Çeşme’den Sakız Adası seferlerimiz için kredi kartınız ile online olarak bilet satın alabilirsiniz.
İnternetten kredi kartım ile aldığım bileti nasıl bastırabilirim?
Online olarak satın aldığınız bilet için adresinize gönderilen e-posta mesajının çıktısını veya SMS ile gönderilen PNR numaralarını iskelelerimizde bulunan gişe görevlilerine ibraz ederek biletinizi alabilirsiniz. Öğrenci biletleri için öğrenci kimlik belgesinin ibrazı mecburidir.
Satın aldığım bileti ne zaman ve nasıl iptal ettirebilirim?
Sefer saatine 1 saatten daha fazla bir süre var ise; biletin acenta veya gişelerimize teslim edilmesi gerekmektedir. Bilet ücretin % 30'u iptal hizmet bedeli olarak kesildikten sonra, kalan ücret iade edilir.
Online olarak satın aldığım bilet PNR numarasını kaybettim?
Bileti satın aldığınız kredi kartı ve kimliğiniz ile gişe görevlilerine müracaat etmeniz gereklidir.
Satın aldığım bileti ne zaman ve nasıl iptal ettirebilirim?
- İnternetten veya mobil uygulama üzerinden düzenlediğiniz e-biletinizin iptal veya iade talebini, sefer kalkış saatine kadar internet sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
- Gişeden kredi kartı veya nakit ödeme ile alınan biletlerin değişiklik veya iptali, ancak gişe üzerinden yapılmaktadır.
- Promosyon biletlerin iptal ve iadesi yapılmamaktadır.
- Biletin iade işlemi, bileti satın alırken kullanılan ödeme yöntemine uygun olarak yapılmaktadır.
- Sefer kalkış saatine 1 saatten az süre kaldığı durumlarda bilet değişikliği ve iadesi yapılmamaktadır.
- Sefer kalkış saatine 1 saatten fazla süre olduğu durumlarda, bilet satış ücretinin %30’u oranında kesinti yapılarak, sadece geçerli sefer tarifesi ve dönemi içerisinde bilet değişikliği veya iadesi yapılmaktadır.
- Ayvalık-Midilli ve Çeşme-Sakız bilet iptal ve iadesi için tıklayınız.
Sefer hareket saatinden ne kadar önce iskelede olmalıyım?
Uluslararası seferlerimize katılacak yolcularımızın hareket saatinden en az 1 saat önce, diğer seferlerimize katılacak yolcularımızın hareket saatinden en az 30 dakika önce iskele alanında bulunması gerekmektedir.
İptal edilen seferleri nasıl öğrenebilirim ?
Hava koşulları ve teknik arızalar gibi zorunlu nedenlerden dolayı seferlerimizde oluşabilecek gecikme veya iptalleri; SMS ile, internet sitemiz www.turyol.com üzerinden ve +90 212 251 4421 no' lu santralimizden iptal seferleri tuşlayarak öğrenebilirsiniz.
Akbil hangi hatlarda geçerlidir?
Akbil sadece iç hatlarımızda geçerlidir. Diğer tüm hatlarımızda bilet geçerli olup önceden bilet alınması gerekmektedir.
Engelli ve yaşlı yolcularımız iskeleden gemiye nasıl ulaşabilirler?
Tüm gemilerimiz, gerek engelli yolcularımızın gerekse diğer yolcularımızın ulaşımını kolaylaştırmak için rampa sistemi ile donatılmıştır.
Gemilerde bisikletimle seyahat edebilir miyim ?
İç ve dış hat seferlerinde gemilerimizde sefer başına 2 bisiklet kabul edilmektedir. Bisiklet taşıma ücreti alınmamaktadır.
Evcil hayvanımla nasıl seyahat edebilirim ?
Gemilerinde evcil hayvanlar, sadece kafes içinde ve gemi personelinin uygun göreceği bölümde seyahat edebilmektedirler.
Gemilerin açık alanlarında sigara içebilir miyim?
4207 sayılı kanuna göre toplu taşıma araçlarında sigara içilmesi yasaktır ve içilmesi durumunda cezai yaptırımlar söz konusudur.